Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj spouští předběžné tržní konzultace k fotovoltaice v Ralsku

05. 10. 2023

Fotovoltaickou elektrárnu na ploše bývalého vojenského letiště v Ralsku – Hradčanech má v plánu vybudovat Liberecký kraj. Měla by tam vzniknout fotovoltaika, která by produkovala zhruba dvojnásobek energie, kterou potřebuje Liberecký kraj pro svůj provoz a provoz všech příspěvkových organizací. Nyní Liberecký kraj vyhlašuje předběžné tržní konzultace. Ty by měly skončit letos v prosinci.

Informace o předběžné tržní konzultaci včetně výzvy k účasti v ní jsou k dispozici na profilu zadavatele na adrese https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0000858. Podání žádostí o účast na předběžné tržní konzultace je možné provést nejpozději do 20. října.

„Již v červenci letošního roku jsme představili náš záměr vybudovat fotovoltaiku na ploše bývalého letiště v Ralsku zájemcům o předběžné tržní konzultace a také nastínili možný model fungování fotovoltaické elektrárny. Nyní volíme variantu otevřeného vypsání soutěže, tudíž se do předběžných tržních konzultací může přihlásit kdokoli přes tender arénu,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

V rámci předběžné tržní konzultace bude Liberecký kraj chtít od zájemců o zakázku odpovědi na otázky týkající se popisu projektu, návrhu na jeho financování či provozních záležitostí.  

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324