Starostka v doprovodu Arnošta Františka de Pauli z Waldsteina převezme od Libereckého kraje zámek Doksy

08. 04. 2015

Starostka města Doksy Eva Burešová v doprovodu Arnošta Františka de Pauli z Waldsteina (v podání Petra Matouška z Divadélka na dlani) a jeho choti převezme 15. dubna v 17 hodin z rukou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a jeho statutární náměstkyně Hany Maierové dokský zámek do vlastnictví města.

Zastupitelé Doks 14. 1. 2015 odsouhlasili smlouvu s Libereckým krajem o převzetí zámku jako bezplatného daru. Darovací smlouvu už v srpnu 2014 schválili krajští zastupitelé, v říjnu téhož roku se k převzetí zámku postavili kladně v anketě i hlasující obyvatelé Doks.

Program: Uvítání v zahradě zámku, procházka parkem, prohlídka historicky zajímavých prostor zámku, (živá hudba, kejklíři), v Rytířském sále předání zámku do užívání, a to vše za doprovodu veselých skečí z doby Arnošta Františka de Pauli z Waldsteina v podání herců Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi.

Ukončení slavnostního předání se předpokládá kolem 18 hodiny.